Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Prasóweczki

Tulipan od zarania dziejów zachwyca kobiety swoim wdziękiem. Podobnie jak każdy kwiat jest dowodem wierności.

Mowa kwiatów

Bukiet kwiatów jest więc najlepszym podarunkiem zarówno dla mamy, kuzynki, matki chrzestnej, jak i wybranki serca. Mimo wszystko przed kupieniem takiego prezentu należy przemyśleć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym świecie mają swoje znaczenie. Potrafią mówić więcej niż niejeden wiersz.
Liczba kwiatów, ich ubarwienie, a nawet stopień rozwinięcia pąków ma swoje znaczenie. Tak więc należy zapoznać się z językiem kwiatów, aby chcąc wyrazić zaufanie nie podarować czasem kwiatu oznaczającego płomienne uczucie. Istnieją kwiaty których należy unikać ze względu na bezwzględnie nieprzyjemne przesłanie. Krokus oznaczający pogardę, czy też słonecznik symbolizujący fałsz nigdy nie jest dobrym podarunkiem.
Odpowiednio skomponowany zgodnie z mową kwiatów bukiet jest podarunkiem właściwym na niemal każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów z góry narzucone reguły, dzięki którym bukiet niesie ze sobą przesłanie. kobieta jest w stanie, jeśli tylko zna ten sekretny język odszyfrować z wiązanki podziękowanie za gorącą noc, wiadomość, iż jest nieco za młoda dla adoratora, czy też wróżbę szybkich oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments