Mowa kwiatów

Mowa kwiatów

Prasóweczki

Tulipan wciąż fascynuje damy swoim urokiem. Tak jak każdy kwiat jest dowodem podziwu.

Mowa kwiatów

Bukiet kwiatów jest więc idealnym podarunkiem zarówno dla mamy, babci, przyjaciółki, jak i narzeczonej. Mimo wszystko przed wręczeniem wiązanki trzeba przemyśleć jego znaczenie. Kwiaty, podobnie jak wiele innych rzeczy w naszym kręgu kulturowym mają swoje znaczenie. Potrafią przekazywać więcej niż słowa.
Liczba kwiatów, ich ubarwienie, a także poziom rozwinięcia pąków ma swoje znaczenie. Tak więc należy zapoznać się z mową kwiatów, aby chcąc wyrazić pamięć nie podarować czasem kwiatu oznaczającego płomienne uczucie. Istnieją kwiaty których nie należy dawać w prezencie ze względu na bezwzględnie negatywny wydźwięk. Żółty goździk oznaczający pogardę, czy też słonecznik symbolizujący fałsz nigdy nie jest dobrym podarunkiem.
Właściwie dobrany zgodnie z mową kwiatów bukiet jest podarunkiem właściwym na niemal każdą okazję, a także bez okazji. Istnieją w języku kwiatów jasne zasady, zgodnie z którymi bukiet niesie ze sobą przesłanie. kobieta jest w stanie, jeśli tylko zna ten system symboli odszyfrować z wiązanki podziękowanie za gorącą noc, informację, iż jest odrobinę zbyt młoda dla adoratora, czy też wróżbę rychłych oświadczyn.

Zobacz również Monika Słomiany

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments