Krypto-Górnicy kapitulują! Wyprzedają swoje BTC

Krypto-Górnicy kapitulują! Wyprzedają swoje BTC

Aktulności

Bitcoin nie może zaliczyć ostatnich niemal czterech tygodni do dobrych. W współczesnym okresie jego wartość osunęła się bo o ponad 2,5 tys. USD, co stanowi dokładnie 24,43%. Deprecjacja najstarszej z walut wirtualnych z gwarancją nie jest asumptem do zabaw dla dużo osób. O ile spekulanci mogą użyć ją do pomnożenia swojego majątku, o tyle w sukcesie działalności górników uderza to dokładnie w rentowność ich przedsiębiorstw.

Krypto-Górnicy kapitulują! Wyprzedają swoje BTC

Spadek ceny BTC zmusza górników do kapitulacji

Z najnowocześniejszych informacji wynika, że górnicy wykonali w dzisiejszym okresie jednej z największej sprzedaży własnych sposobów od powodu bieżącego roku. W działalności może to a oznaczać, że młodsze przedsiębiorstwa znalazły się na przeszkodzie rentowności (czy nawet pod nią) i zmuszone zostały do kapitulacji.

Kliknij i zacznij zarabiać
Kliknij i zacznij zarabiać

Starszy analityk w decentralpark.io wskazał na twitterze, iż w dzisiejszym etapie zaobserwowano sprzedaż BTC o równowartości 20 mln USD. O ile w zestawieniu z dziennym wolumenem transakcji (ponad 17 mld USD), to jedynie niewielki ułamek, to biorąc pod uwagę środki wyprzedawane przez górników, była wówczas inna najważniejsza taka transakcję w obecnym roku.

O ile więksi górnicy z zasobniejszymi portfelami potrafią sobie pozwolić na finansowanie własnej akcje i poznanie gorszych okresów, o tyle mali mogą stać zmuszeni do zamknięcia, bądź przynajmniej zawieszenia własnej roli, jeśli cena BTC spadnie zbyt nisko.

Większość wydobywanych Bitcoinów dociera do największych pooli wydobywczych, i mali górnicy pobierają jedynie ułamek nagrody. Możliwe więc, że wraz ze spadkami cen BTC rozpoczynają się oni poddawać, zwiększając presję sprzedażową na placu.

Jeśli sytuacja na targu się nie poprawi i wartość BTC szybko nie wzrośnie, ostatecznym gwoździem do trumny wielu minerów może okazać się spodziewany około 15 maja 2020 r. halving BTC, w skutek którego dojdzie do zmniejszenia o połowę nagrody za wydobyty blok.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments