8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

Prasówki

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu Ludzie znamy, że zabieg ćwiczeń, palenie tytoniu, spożywanie za ogromnej dawek gazu oraz dieta uboga w skutki i warzywa nie wróżą nic ciekawego. Czynniki te znacząco zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia nadciśnienia tętniczego lub udaru mózgu.

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

 

Stanowi jednak trochę praktycznych, a jednocześnie efektywnych kroków pozwalających uniknąć tego ryzyka.

kup traz

 

 

Poniżej prezentujemy 8 owoców, które o jeść, aby usunąć chorobie nadciśnieniowej oraz udarowi mózgu.

Banany

Lekarze zalecają spożywanie owoców w punkcie ograniczenia za wysokiego ciśnienia krwi. Wszystko dzięki wielkiej zawartości potasu. Ma się, że potas zwiększa siłę skurczu mięśnia sercowego.

Dzięki potasowi zawartemu w bananach wysokie ciśnienie tętnicze łatwo się obniży. Banany można jeść jak wolną przekąskę lub dodać je do jogurtu albo do owsianki.

Kiwi

Owoce kiwi z świeżym miąższem zawierają potas, identycznie jak pomidory i banany. Zawierają także witaminę C, która dodaje jako przeciwutleniacz wolnych rodników.

Jeden produkt kiwi zaspokaja 9% dziennego zlecenia na potas, 7% na magnez oraz 2% na wapń.

Pomarańcze

Picie wyciągu z dwóch pomarańczy każdego dnia pewno pomóc w ograniczeniu ciśnienia tętniczego. Rezultat w perspektyw obniżenia ciśnienia można zobaczyć po 2–4 tygodniach spożywania soku.

Owoc granatu

Owoc granatu to mocno trwały produkt, jaki ważna spożywać na twardo czy pić w stronie soku. Całość spośród poszukiwań wykazało, że picie filiżanki wyciągu z granatu chociaż raz dziennie przez cztery tygodnie pewno pomóc w ograniczeniu ciśnienia tętniczego.

Sok z granatu że istnieć element zdrowego śniadania. Miej jednak, by stwierdzić ilość cukru, że kupisz gotowy sok. Dodatek cukru może zniweczyć dobry wpływ soku na zdrowie.

Papaja

Ten tropikalny owoc obniżający ciśnienie stanowi dobre wyjście dla kobiet zmagających się z nadciśnieniem tętniczym. Papaja zawiera potas oraz nowy składnik o udowodnionym działaniu obniżającym ciśnienie u kobiet z nadciśnieniem tętniczym – flawonoidy.

Brzoskwinie i nektarynki

Jedna małej liczbie brzoskwinia lub nektarynka zaspokaja 8% dziennego zlecenia na potas, 3% na magnez oraz 1% na wapń.

Dla jednostek na wypłacie obniżającej ciśnienie doskonałą opcją dla świeżej brzoskwini lub nektarynki będą plasterki tych zysków mrożone bez dodatku cukru. Przed spożyciem wyniki można rozmrozić albo zrobić koktajl bez ich rozmrażania.

Pomidory

Badanie spełnione w Finlandii wskazuje, że wielka zawartość likopenu, czyli karotenoidu ujętego w pomidorach, możne zmniejszać prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu. Badanie zaprezentowane w czasopiśmie Neurology objęło 1031 mieszkańców Finlandii w wieku z 46 do 55 lat. Ryzyko wystąpienia udaru mózgu u kobiet z szerokim stopniem likopenu ograniczało się o 55%.

Arbuz

Arbuz ma wielką ilość wody dzięki czemu dobrze oddziałuje na dziewczyny z podniesionym ciśnieniem farby czy z nadciśnieniem tętniczym. Arbuz że również zapobiegać wzrostowi ciśnienia u kobiet z obowiązującym ciśnieniem krwi.

Ponadto skutek ten powoduje L-cytrulinę, która udostępnia regulację ciśnienia tętniczego i je zmniejsza. Prócz tego aminokwasy uwzględnione w owocach mogą zapobiegać wzrostowi ciśnienia tętniczego.

Więc pijmy świeżo wyciskane napoje z produktów i warzyw. Albo istnieje rzecz bowiem istotniejszego w byciu niż zdrowie ?

Zobacz również wolnoobrotowa

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments